çatı doğrama işi
ahşap doğrama
ahşap kapı

Ana SayfaÇatı İşleriAhşap DoğramaAhşap KapıAğaç işlemeİletişim

ahşap doğrama çeşileri
   
      
ahşap nedir

1- Ahşabın kendi ağırlığı az olduğundan temele ulaşan yükler de azdır .Temel daima ekonomiktir. Çürük zeminlerde fay hattı yakınlarında hatırlanmalıdır.

2- Ahşap, yani tahta farklı iklim koşullarına dayanır. İşlem görmüş tahtalar dahi kullanılabilir. Özel boyalar ve son aylarda ülkemizde de imal edilen şişe suyu fiyatına satılabilen sıvılarla yangın direnci yanmazlık sınırına kadar arttırılabilir. Çelik yapı 10 dakika içinde çökebilirken ahşap yapı en az bir saat kaçıp kurtulmaya zaman tanır. Emprenye edilerek yani kimyasal sıvılarla işleme sokularak çürüme ve böcek tahribatı tamamen önlenebilir.

3- Montaj: insan gücü ile yapılabilir ve hava koşullarından etkilenmez. Aşırı sıcak ve soğuk, yağmur ve kar; ahşap hariç tüm yapı uygulamalarını engeller.

4- Çok katlı olur bu bütün belgelerle kanıtlanmıştır . 

5- Montajdan hemen sonra tam yükleme yapılabilir. Böylece sağlamlığı denetlenebilir. İş bittiğinde yükünü almış yapı ayakta ise hep ayakta kalacaktır. Sonradan ortaya çıkan; kaynak hatası, eksik demir konulması, kalıbın erken alınması gibi hayati sonuçları olan, benzer yüzlerce imalat kusurunu taşıma riski sıfıra yakındır. Yani, deprem riski de daima sıfıra yakındır. Bu yüzden Amerika da konutların %90'nı deprem bölgesi Kaliforniya da ise %99'u ahşaptır. Kamu kullanımındaki büyük toplantı salonları yangın direnci, statik dayanımı ve 250 m kadar açıklık geçiş olanağı nedeni ile artık bütün dünyada büyük bir çoğunlukla ve ihale ön şartı olarak ahşap kirişlerle örtülmektedir.

6- 250 m2 Ahşap bir yapının kaba montajının 5 günde temelinden halısına 1 ayda bitirilmesi mümkündür. Ülkemizdeki öncü uygulamalarda bu süreler rahatlıkla elde edilmiştir. Bu yapılar söküldüğünde çok az zayiatla yeniden kurulabilir. Onarım plan değişikliği çok kolaydır. Kullanıcıya ”bireysel müdahale” olanağı verir.

7- Ahşap kendi çevresi ile kimyasal dengededir! Etkilenmez ve etkilemez. Çevre ile uyumlu nedeni ile asırlar boyu hizmetini sürdürür. 600-700 yaşındaki camilerimiz, en güzel delildir.

8- Ahşap enerji dostudur imal edilirken ve inşa edilirken diğer yapı malzemelerine göre çok daha az enerji kullanılır. Ahşap evi ısıtmak için de çok daha az enerji harcanır. 10 cm ahşap, 160 cm betonun izolasyon değerine sahiptir.

Gülşehir Belediyesi
Gülşehir Kuyumcusu
Nevşehir İnşaat

      Taşkın Doğrama olarak ahşap doğrama işlerinde Kendi imalathanemizde kendi personelimizle  uzun yıllardır önce Gülşehir ve çevre ilçeler olmak üzere birçok yere hizmet verdik. Ahşap doğrama kereste ve benzeri işler için kütük şeklinde aldığımız ağaçları işleyerek inşaat firmaları müteahhitler ve kendine bu işi zevk ve meşgale edinenlerin ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışıyoruz. Ahşap doğrama için kullanılan tüm ağaç modelleri için bizi arayın görüşelim.

     Toplu ağaç alımı kavak kesimi kızılağaç ve çam ağaçlarını yerinde fiyatlandırarak alıyor işlenmiş veya işlenmemiş olarak satışını yapıyoruz. Memnun olacağınızı düşünüyor acı kahvemizi içmeye bekliyoruz. Gülşehir ve çevresi içindir.